Комп'ютерна Академія ШАГ - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Телефон повинен бути в форматі
Х ХХХ ХХХ-ХХ-ХХ

Підтвердіть свою згоду на обробку персональних даних. Ми зобов'язуємося використовувати отриману інформацію тільки всередині нашої компанії, і не передавати третім особам.

Детальніше

Звіт по заходу: Онлайн курс «Самодопомога для жінок»

22 жовтня 2021 року,  ГО ЖОО «Воскресіння» в партнерстві з Комп’ютерною академією ШАГ м. Мелітополь та Egalite International провели унікальний онлайн-курс «Самодопомога для жінок». Подія відбулася у межах ініціативи Meet and Code що фінансується корпорацією SAP та Федеральним міністерством внутрішніх справ Німеччини. В Україні Meet and Code впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH


Тема дуже не проста і на часі актуальна. Зокрема хочу апелювати цифрами: за даними Національної соціальної сервісної служби України, за минулий рік органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім'ї. Зокрема, 180 921 звернення надійшло від жінок, 27 676 — від чоловіків та 2 756 — від дітей.


Спікери заходу наголошували, що крім домашнього насильства останнім часом набуває обертів новий вид насильства… Адже всі ми пов’язані з мережами, існуємо в уявному світі, віримо в його символи, ніби вони реальні та по-справжньому емоційно реагуємо на віртуальну взаємодію з іншими людьми. Науковці вже не говорять про інтернет-залежність. Вони говорять про травму від інтернет-насилля та використовують для її ідентифікації спеціальні терміни. Один з них — кібер-буллінґ.


 Довідка: Кібер-буллінґ – це напади з метою завдання психологічної шкоди, які здійснюються через електронну пошту, сервіси миттєвих повідомлень, у чатах, соціальних мережах, на web-сайтах, а також за допомогою мобільного зв’язку. Така багаторазово повторювана агресивна поведінка має на меті зашкодити людині, і базується на дисбалансі влади (фізичної сили, соціального статусу в групі).
Наслідки онлайн-булінґу можуть бути різними. Зазвичай це зростання соціальної тривоги, часто аж до розвитку соціального тривожного розладу, посттравматичного стресового розладу, депресії, соматичних захворювань. А якщо масштаб насильства перетне адаптаційні можливості особистості, наслідки можуть бути фатальними, аж до суїциду.


Як юридично можна захиститись від булінгу в Україні?
Для порівняння: у США учень, який постраждав 2012 року від проявів булінгу (справа Zeno v. Pine Plains Central School District) відсудив у школи 1 млн доларів компенсації за те, що адміністрація вжила лише формальних заходів для припинення його принижень та не пересвідчилась, чи припинилися онлайн переслідування.


В Україні існує проблема зі статистикою проявів кібер-булінгу. Ні дорослі, ні діти не захищені від цього явища, а порушники не будуть притягнені до кримінальної відповідальності. Тому превентивний компонент — запобігання кібер-насильству та психологічна реабілітація тих, хто постраждав від кібер-булінгу — одне з завдань експертної спільноти та громадських організацій, які працюють з проблематикою безпеки в громадах.


Часто люди звертаються до психолога, професійна практика, яких пов’язана з пост-травматичними синдромами, тобто, люди звертаються по факту кібер-насилля чи аб’юзу. Проте говорити про ризики власної безпеки краще до того, як сталася біда. На жаль, поки ми не можемо прийти до навчального закладу і сказати: «Дорогі студенти/учні, сьогодні буде лекція про кібербезпеку». Зараз система освіти до цього не готова. Але ми мусимо об’єднувати зусилля, інакше про факти та прояви кібер-булінгу ми будемо дізнаватися лише з аналітичних доповідей міжнародних організацій. Так, вони проводять цікаві ґрунтовні дослідження, проте роблять їх не в Україні».


Якщо ви стали жертвою кібер-булінґу, як реагувати?
 
1. Написати заяву до правоохоронних органів
В Україні відповідальність за кібер-булінг передбачена лише новим законом щодо протидії булінгу у випадку онлайн-насильства над дітьми. На жаль, через відсутність ефективного законодавства, яке б протидіяло онлайн-насильству, аб’юзерів важко притягти до відповідальності та довести сам факт насильства.


2. Розповісти про свої почуття близьким людям (друзям, сім’ї, однодумцям і однодумницям)
У ситуації кібер-булінгу важливо не мовчати, а здобувати підтримання «дружнього» середовища.Підтримка близьких допоможе впоратися з травматичним досвідом емоційного насильства і протистояти цькуванню онлайн.


3. Звернутися по допомогу до психолога
В особливо складних ситуаціях краще звернутися до психолога чи психотерапевта. Іноді онлайн-насильство може завдати серйозну шкоду психологічному стану постраждалих, нормалізувати який можна лише завдяки професійній психологічній допомозі.
Захід проходив онлайн на платформі ZOOM. В заході взяло участь 37 учасників.

Замовити зворотній дзвінок
Безкоштовно!
Безкоштовні майстер-класи від Академії ШАГ! Клікай на банер аби дізнатись найближчі

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності